Üniversite Rehberi

Akdeniz Üniversitesi Nasıl, Tercih Edilir mi?

20 Temmuz 1982 yılında kurulmuş olan Akdeniz Üniversitesi Türkiye’de bulunan en köklü eğitim kurumlarının arasında gelmektedir. Oldukça geniş bir kampüse sahip olan bu üniversitenin içerisinde 24 fakülte, 7 enstitü ve 3 adet yüksekokul bulunmaktadır. Her yıl binlerce öğrencinin tercih listelerinde bulunan Akdeniz Üniversitesi, öğrencilere seçtikleri alanlarda meslek sahibi olabilmeleri için gerekli eğitimleri vermektedir.

Akdeniz Üniversitesi Tercih Edilir mi?

Her yıl pek çok öğrenci Akdeniz Üniversitesi tercih etmek amacıyla üniversite sınavına girmektedir. Bu öğrencilerin haricinde, üniversite sınavında sonuçlanmasının ardından Akdeniz Üniversitesinin tercih edilip, edilmeyeceği en sık araştırılan konuların başında gelmektedir. Farklı fakülteleri sayesinde binlerce bölüm üzerinden öğrencilere eğitim vermekte olan Akdeniz Üniversitesi, Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında bulunur. Nitelikli ve kaliteli bir eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin tercih listesinde Akdeniz Üniversitesi bulunmaktadır. Bu üniversitenin öğrenciler için uygun bir şehir olan Antalya’da bulunuyor olması da, tercih edilmesinin nedenleri arasında gelmektedir.

Eğitimde ve bilimde öncü üniversite sloganıyla, 1982 yılından beri eğitim vermekte olan kurumda 57 adet araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. Akdeniz Üniversitesi’nin Avrupa ve Kafkasya Üniversiteler Birliği üyesi olması da, sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında bulunmaktadır. Akdeniz Üniversitesi nasıl hakkında araştırma yapan öğrenciler, bu üniversitenin Türkiye’nin en iyi 7. devlet üniversitesi olduğunu görmektedir. Günümüzde 60.000’den fazla öğrenciye eğitim vermekte olan bu kurum, en çok akademik makale veren üniversitelerin arasında gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu