Üniversite Rehberi

Ankara Gazi Üniversitesi Nasıl, Tercih Edilir mi?

Ankara Gazi Üniversitesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile 1926 yılında kurulmuş olan üniversitedir. Gazi Üniversitesi, cumhuriyetin ilk üniversitesi olma özelliği taşımasıyla, Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir. Günümüzde Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da bulunan Gazi Üniversitesinin şehrin çeşitli yerlerinde bulunan kampüslerine rastlamak mümkündür. Devlet üniversitesi olarak eğitim veren Gazi Üniversitesi, günümüzde kullandığı ismini 1982 yılında almıştır.

Ankara Gazi Üniversitesi Tercih Edilir mi?

Her yıl özellikle tercih dönemlerinde binlerce öğrenci Ankara Gazi Üniversitesi nasıl sorusunun yanıtını aramaktadır. Bu üniversite, bünyesinde bulundurduğu 15 fakülte, 6 enstitü ve 5 yüksekokulu ile 60 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapar. 30’a yakın öğrenci topluluğu ile her kültür ve kesimden öğrencinin bir arada okuduğu bir eğitim kurumu olan Gazi Üniversitesi, her yıl pek çok öğrencinin ilk tercihleri arasında gelir.

Gazi Üniversitesinin Ankara ilinde rektörlük de dahil olmak üzere toplam 10 adet yerleşkesi bulunur. Biri merkezde olmak üzere, şehrin çeşitli lokasyonlarında bulunan kampüsleri ile öğrencilerine birçok farklı alanda eğitim vererek, mesleklerine hazırlar.

Donanımlı akademik kadrosu ile bünyesinde binlerce bölümün eğitimini vermektedir. İyi bir mesleğe sahip olmak için donanımlı bir eğitim almak isteyen öğrenciler, Ankara Gazi Üniversitesi tercih etmektedir. Türkiye’nin en güzel kampüslerinin arasında seçilen kampüsleri ile tarihi ve modernliği birleştiren Gazi Üniversitesi, öğrencilerine nitelikli bir eğitimi sunmaktadır. Pek çok fakültesine kolaylıkla ulaşılabiliyor olması da öğrencilerin tercihlerini Gazi Üniversitesi’nden yana yapmalarını sağlamaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu