LiseLise Taban Puanları

Bilecik Lise Taban Puanları

Bilecik eğitim öğretim seviyesi yüksek olan bir il. LGS sınavı sonrası tercih aşamasında geçilen süreçte Bilecik 2023 yılı lise taban puanlarını MEB paylaştı. Bu paylaşımlara bakarak doğru tercih yapma durumunuzu sağlıklı şekilde yapabilir öğrenciler. 2023 yılı bilecik lise taban puanları aşağıda paylaşılmıştır.

2023 Bilecik LGS Puanları

Güncel paylaşım olan MEB’in verileri doğrultusunda hazırlanmıştır. Örnek paylaşım diye verilen Bilecik lise taban puanlarını MEB’in ilgili sitesinden de takip etmek mümkün.

  • BİLECİK / MERKEZ / Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Taban puanı 395,9003 En düşük yüzdelik dilimi 6,17
  • BİLECİK / MERKEZ / Ertuğrul Gazi Lisesi Anadolu Lisesi Taban Puanı 341,598 En düşük yüzdelik dilimi 16,02

LGS sınavında yüzdelik dilimi aldığı puandan daha öncelikli değerlendirildiği için en küçük yüzdelik diliminde olanlar daha iyi okullara yerleştiriliyor. LGS sınavlarında yüzdelik dilimleri baz alınıyor.

Bilecik Lise Taban Puanları
Bilecik Lise Taban Puanları

2023 LGS Puan Hesaplama

MEB’in hazırladığı robot sayesinde alınacak puan ile LGS puanı yüzdelik diliminizi hesaplayabilirsiniz. Bu robot ile aldığınız puanı belirlenen kutucuğa yazmanız yeterli olacaktır. LGS de sorulan tüm derslerden ayrı ayrı soru çözümleri işlenerek hesaplanan toplam sonuç doğrultusunda tercihlerinizi Bilecik liselerinden birine yapabilirsiniz.

Tercihler ve yerleştirmeler sonrasında yeniden boş kontenjanlar için ayrı bir ek yerleştirme yapılacaktır. Tercihlerinize bu ek yerleştirmeler sayesinde de yerleşme imkanı veriliyor. Bu kontenjanları bekleyerek tercihlerinizi yapabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu