Lise

Gümüşhane Lise Taban Puanları

Lgs sınavının sonuçlanmasıyla Gümüşhane lise taban puanları hakkındaki aramalar da artmıştır. Herkes tercih döneminde doğru tercihler yaparak istedikleri okullara yerleşebilmeyi amaçlar. Bu amaçla da taban puanları hakkında özellikle araştırmalar yaparlar.

Taban puanlar, bir okula girebilmek için gereken en düşük puanı ifade eder. Gümüşhane ilindeki liseler için de bu taban puanlar 2023 LGS sonuçları açıklandığında belirlenmiştir. Gümüşhane liseleri için belirlenen taban puanlarına bakarak tercih listesi oluşturulması öğrenciler için oldukça önem teşkil eder.

Gümüşhane Lise Taban Puanları
Gümüşhane Lise Taban Puanları

Gümüşhane Lise Taban Puanları Listesi

Gümüşhane liselerinin taban puanları için belirlenen liste şu şekildedir:

  • Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi 373 taban puan
  • Gümüşhane Lisesi 295 taban puan
  • Maraşel Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi 293 taban puan
  • Şiran Fen Lisesi 283 taban puan
  • Kelkit Abdülhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi 244 taban puan

Gümüşhane’de en çok tercih edilen liselerin taban puanlarıdır. En düşük taban puana sahip olan lise ise Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. 183 taban puan ile öğrenci alımı yapar.

Öğrencilerin ve velilerinin tercih yaparken bu puanları baz alarak tercih yapması gerekir. Doğru yapılmamış ve bilinçsiz yapılmış bir tercih listesi, öğrencinin daha iyi bir okula gidebilecekken daha düşük seviyede bir okula gitmesine sebep olur. Bu yanlış durumların yaşanmaması için mutlaka bir rehber öğretmen gözetiminde tercih yapılması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu