Lise

Hakkari Lise Taban Puanları

Lgs 2023 açıklandıktan sonra Hakkari lise taban puanları hakkında yapılan aramalar da diğer illerde olduğu gibi artmıştır. LGS 2023 puanları açıklanan ve tercih yapacak olan öğrenciler, bu puanlarını taban puanlarında belirlenen listeye göre yapmayı tercih ederler. Bu sayede doğru bir sıralama yaparak gidebilecekleri en iyi liselere giderler.

Öğrenciler için de oldukça önemli olan bu tercih dönemi aileler için de bir hayli önemlidir. Yanlışlık yapmamak için rehber öğretmenlerden destek alarak tercih yapmaları en sağlıklısı olacaktır.

Hakkari Lise Taban Puanları
Hakkari Lise Taban Puanları

Hakkari Liseleri Taban Puanları

Taban puanlar, bir okulun öğrenciler için belirlediği alınması gereken en düşük puandır. Hakkari liselerinin taban puanları listesi şu şekildedir:

  • Hakkari Fen Lisesi 320 taban puan
  • Şemsettin Onay Anadolu Lisesi 304 taban puan
  • Hakkari Anadolu Lisesi 288 taban puan
  • Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi 268 taban puan ile öğrenci alımı yapar.
  • En düşük taban puana sahip olan lise ise Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 202 taban puana sahiptir.

Sınava girip puanlarını alan ve tercih yapacak olan her öğrenci, tercihlerden önce yayınlanan taban puanlarına bakarak karar vermesi daha doğru ve garanti sonuç elde etmesini sağlar. Eğer en düşük taban puanlı liseyi ilk tercihe yazarsa, diğer tercihlerine şans tanımamış olur. Bunlara maruz kalınmaması için tercihlerin bilinçli olarak yapılması gerekir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu