Lise

Iğdır Lise Taban Puanları

Iğdır lise taban puanları gerçekleştirilen sınav sonrasında 2022-2023 eğitim öğretim yılı için güncellenmiştir. Yeni eğitim yılı ile birlikte lise eğitimine başlayacak olan adayların sınavda göstermiş olduğu başarının karşılığına denk gelen liselere tercih yaparak lise eğitimine başlayacağı ve kaliteli bir şekilde eğitim alabilme imkanı bulacağı bir eğitim öğretim yılı daha sizleri bekliyor. Her lisenin belirlenen taban puanları üzerinde belirli kontenjanları bulunuyor.

Iğdır Lise Taban Puanları
Iğdır Lise Taban Puanları

Iğdır Liselerinin Taban Puanları Nelerdir?

Iğdır ilinde Fen lisesi, Anadolu lisesi, Soysal bilimler lisesi gibi birçok lise bulunuyor. Adaylar ileride olmak istedikleri meslek grubuna ve var olan puanlarına göre okul tercihi yapıyor. Iğdır ilinde bulunan bazı lise taban puanlarına bakacak olursak;

  • Haydar Aliyev Fen lisesi taban puanı 400,9
  • Iğdır Milli Eğitim Vakfı Anadolu lisesi taban puanı 355,90
  • Şehit Emin Güner Anadolu İmam Hatip lisesi taban puanı 330,86
  • Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler lisesi taban puanı 321,38
  • Aras Mesleki Teknik Anadolu lisesi taban puanı 247.13
  • Iğdır Mesleki Teknik Anadolu lisesi taban puanı 235,55

Gibi puanların üzerinde puanlara sahip adaylar bu liselere tercih verebilir ve lise eğitimlerini almış oldukları puana karşılık gelen lisede başlayabilir ve tamamlayabilirler. Sınav sonrasında alınan puan ile birlikte paylaşılan kılavuzdaki en uygun okul seçimi yapılarak tercih işlemi tamamlanmış olur.

Tercih sonuçlarına istinaden kazanılan okula gerekli evraklar teslim edilerek kazanılan lisede lise eğitimine başlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu