Deneme Sınavları

LGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF (Tüm Yıllar) 2023

LGS Çıkmış Sorular PDF sizlerin daha önceki yıllarda sınavda sorulmuş sınavları görmeniz için derledik. Çıkmış Soruları kesinlikle sınava girmeden önce 4 defa çözmelisiniz. LGS Soruları PDF ilk olarak Ocak ayında sonra gelen diğer tüm aylarda çözmenizi tavsiye ediyoruz.

LGS Çıkmış Sorular PDF çözen öğrenciler çözmeyenler göre sınavda 2 adım daha avantajlı olurlar. Bundan dolayı LGS Çıkmış Soruları çözmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Çözerken aynı deneme gibi süre tutarak çözmelisiniz çünkü bunları çözerken bir lgs provası yapmaktasınız.

LGS Çıkmış Sorular PDF
LGS Çıkmış Sorular PDF

LGS Soruları PDF sonunda cevap anahtarı bulunmaktadır. Cevap anahtarları meb tarafından hazırlandığından dolayı kesinlikle hata olmayacaktır. LGS Çıkmış Sorular PDF tüm derslerini yani Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini aşağıdaki linklerden güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

LGS Çıkmış Sorular PDF İndir

2021 LGS Soruları ve Cevapları (Sözel Bölüm)
2021 LGS Soruları ve Cevapları (Sayısal Bölüm)
2020 LGS Soruları ve Cevapları (Sözel Bölüm)
2020 LGS Soruları ve Cevapları (Sayısal Bölüm)
2019 LGS Soruları ve Cevapları (Sözel Bölüm)
2019 LGS Soruları ve Cevapları (Sayısal Bölüm)
2018 LGS Soruları ve Cevapları (Sözel Bölüm)
2018 LGS Soruları ve Cevapları (Sayısal Bölüm)

LGS Çıkmış Sorular PDF Kaç Sorudan Oluşmaktadır?

LGS çıkmış sorular sayısal ve sözel bölüm olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Sözel Bölüm 20 Türkçe, 10 İnkılap, 10 Din Kültürü, 10 İngilizce olmak üzere 55 sorudur.  Sayısal Bölüm ise 20 Matematik, 20 Fen olmak üzere toplam 40 sorudan oluşmaktadır.

LGS Çıkmış Sorular PDF Kaç Dakikada Çözülmedir?

LGS Çıkmış Sorular PDF, Sözel Bölüm toplam 75 dakikada çözülmelidir. Sayısal Bölüm ise 80 dakikada çözülmelidir. İki bölüm arası 45 dakika mola vermenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu