Deneme Sınavları

5.Sınıf Matematik 2.Dönem 1.Yazılı Soruları 2023

5.Sınıf Matematik 2.Dönem 1.Yazılı Soruları 2023 yazımızda toplam 40 adet soru bulunuyor. Bu sorular ile beraber soru çözme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. 5. sınıf 2. dönem 1. yazılı örnekleri uzman öğretmenler tarafından hazırlanıyor. 5. Sınıf Matematik 2.Dönem 1. yazılı sorularımız cevap anahtarları vardır. Cevap anahtarı ile yanlış ve doğrularınızı kontrol edebilirsiniz.

5. Sınıf Matematik 2. Dönem 1. Yazılı Ne Zaman Yapılır?

5. Sınıf Matematik 2. Dönem 1. Yazılı, okuldan okula değişiyor. Fakat genel olarak mart ayı başında veya nisan ayı sonunda yapılıyor. Konu kazanımları olarak ise ocak ayından başlar mart ayına kadar içermektedir. Fakat bazı okullarda yazılı tarihleri değişiklik göstebilir. Örneğiz A okulu mayıs ayında planlar B okulu ise nisan ayında planlar. Fakat genel olarak konumuzda belirttiğimiz gibi nisan sonuna kadar yapılıyor.

5. Sınıf Matematik 2. Dönem 1. Yazılı Soruları 2022

Örneklerini verdiğimiz soruları çözümleyerek cevap anahtarı ile kontrollerini yaptıktan hemen sonra hatalarınızı görebilirsiniz. Hatalarınızı gördükten sonra ilgili sorunun çıktığı konuyu tekrar inceleyerek genel olarak tekrar yapmış olacaksınız.

5. Sınıf Matematik 2. Dönem 1. Yazılı Konuları

  • Doğal Sayılar ve İşlemler
  • Kesirler ve İşlemler
  • Ondalık Gösterim
  • Yüzdeler
  • Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu